Приказивање постова са ознаком tally weijl. Прикажи све постове
Приказивање постова са ознаком tally weijl. Прикажи све постове

понедељак, 9. јун 2014.

Crop top


Bright colors,crop top and floral print are really my kind of thing these days!I mixed it all up in this look and I'm really thrilled with the result;)Crop tops are my favourite for this season so you'll see them a lot on the blog.They are so easy to combine,you can wear them with bf jeans,dungarees,cute skirts or for more elegant look with high waisted skirts,it's up to you to chose;)So,do you like crop tops?
Ovih dana sam navučena na svijetle boje,kratki top i cvjetni print!Upravo sam to sve pomiješala u ovoj kombinaciji i ja sam iskreno oduševljena rezultatom;)Kratki topovi su mi omiljeni ove sezone tako da ćete ih dosta viđati na blogu.Pored toga što su jako trendi zaista su laki za kombinovanje,možete ih nositi sa bf farmericama,tregericama,slatkim suknjicama ili za elegantniji autfit kombinujte ih sa suknjama visokog struka,na vama je da odlučite;)I,da li vi volite kratke topove?











 
                                 LOOKBOOK CHICISIMO INSTAGRAM BLOGLOVIN

crop top(top)-Tally Weijl
skirt(suknja)-Tally Weijl
sneakers(patike)-Tally Weijl
bag(torba)-Springfield
sunglasses(naočale)-Guess

                                                         Hope you like it!XO XO

среда, 16. април 2014.

That cap...


This is actually my favourite outfit these days!Sporty sneakers,baggy pants,blazer and cap with a sign for that ''special'' one;)Effortless,casual and comfy look which I really,really like!I would even wear this look for a night out,I would only change my sneakers to stiletto heels(HERE) and I'm ready!What do you think?
Ovo je ustvari moj omiljeni autfit ovih dana!Patike,vrećaste hlače,blejzer i kačket sa natpisom za jednu ''specijalnu'' osobu;)Neobavezna i udobna kombinacija koja mi se zaista mnogo dopada!Ovo je čak nešto u čemu bih ja i izašla naveče u klub,jedino bih promijenila obuću,odlučila bih se za salonke(HERE) umjesto patika i spremna sam!Kako vam se dopada?













                                                          follow me on BLOGLOVIN

sneakers(patike)-Adidas
jeans(farmerice)-Oviesse
blazer(sako)-Oviesse
t-shirt(majica)-New Yorker
cap(kacket)-Tally Weijl
sunglasses(naočale)-Guess
necklaces(ogrlice)-Accessorize
bracelets(narukvice)-Six,New Yorker


                                                           Hope you like it!XO XO

недеља, 13. април 2014.

A little bit of orange...


One of the biggest trends for Spring/Summer 2014 are definitely long skirts!Since the last season they made their big entrance at the fashion scene and they still remain one of the hottest pics;)The thing that I like about them is the fact that they can be worn in so many different ways,with sweaters,shirts,crop tops,boots or sandals,it's up to you to chose;)Either way you'll get yourself one trendy and chic look;)As for my combination I wore this orange long skirt that I got last year,denim oversized shirt,favourite boots and matching details to finish the look;)How do you like it?
Jedan od najvećih trendova za proljetno-ljetnu sezonu 2014 su svakako duge suknje!Zavladale su modnom scenom još prošle godine,a i dalje su ostale jedan od najpoželjnijih komada odjeće;)Ja kod njih najviše volim bezbrojne načine kombinovanja,možete ih nositi uz džempere,košulje,kratke top majice,čizme,sandale,na vama je da odlučite;)U svakom slučaju izgledaćete trendi i šik;)Što se tiče moje kombinacije izabrala sam dugu narandžastu suknju koju sam kupila prošle godine,predimenzioniranu denim košulju,omiljene čizme i odgovarajuće detalje da upotpunim autfit;)Kako vam se dopada?













                                                        follow me on BLOGLOVIN

skirt(suknja)-Calliope
shirt(majica)-Tally Weijl
boots(čizme)-Springfield
bag(torba)-Bershka
bracelets(narukvice)-Aldo,Cruciani
sunglasses(naočale)-from the local store

                                                         Hope you like it!XO XO

среда, 9. април 2014.

Touch of pink!


I had a great time yesterday!The weather was wonderful so I spend most of the day walking around,enjoying the Sun and spending some quality time with my family.My look was supposed to be all black and white,timeless and the most classic of all combos,but I decided to add it a pink touch;)I wore one of my favourite shoes,the pink stiletto heels,I love them since they are effective and really comfortable at the same time so I didn't have problem with moving around.Of course I'm not talking about crossing kilometers in them but from the car to coffee shop or shopping mall they really suits me well:)))Anyway,how do you like this look?
Juče sam se divno provela!Vrijeme je bilo zaista savršeno tako da sam većinu dana provela hodajući po gradu i uživajući na suncu sa mojom porodicom.Moja kombinacija je ustvari trebala biti crno bijela,neprevaziđena i vjerovatno najklasičnija od svih kombinacija,ali ipak sam odličila uključiti i malo pink boje;)Nosila sam jedne od mojih omiljenih cipela,pink salonke,koje posebno volim jer pored toga što su efektne istovremeno su i jako udobne tako da nisam imala problema sa šetnjom u njima.Naravno ne govorim sada o pređenim kilometrima ali za relaciju od mog auta do kafića ili do tržnog centra zaista dobro posluže:)))I,kako vam se dopada ova kombinacija?










                                                                   follow me on BLOGLOVIN


sweater(džemper)-Lindex
pants(hlače)-Oviesse
stilettos(salonke)-Tally Weijl
bag(torba)-New Yorker
sunglasses(naočale)-Guess
necklace(ogrlica)-Accessorize


                                                        Hope you like it!XO XO